Biz Kimiz

SİMORG Sokak Hayvanları İçin Mücadele ve Organizasyon Derneği; doğada ve sokaklarda yaşayan sahipsiz hayvanların her şekilde bakımı, barınması ve korunmasına yönelik kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların iş birliği ile insani, etkin ve kalıcı çözümler üretilmesine yönelik sosyal alanda faaliyet göstermek amacı ile 13 Mart 2017’de kurulmuş, T.C. Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’ne kayıtlı bir Sivil Toplum Örgütüdür.

Günümüzde kontrolsüz şehirleşme hayvanların doğal yaşamlarını da olumsuz etkilemektedir. Gerek şehir içlerinde gerekse kırsal alanda özellikle köpeklerin insan desteği olmadan beslenmeleri ve tedavileri mümkün değildir.

Bizler, onların hayatına dokunarak yaşam alanlarını iyileştirmek, yaşam standartlarını yükseltmek,  toplumda duyarlılığı ve farkındalığı artıracak çalışmalar yaparak onların yaşam mücadelelerine destek olarak ihtiyaçlarına tercüman olmak için bir araya gelmiş gönüllüleriz. 

Derneğimiz, özellikle şehir dışlarına ve ıssızlara tecrit edilmiş  yiyecek, su ve barınacak yeri bulunmayan ve insansız yaşaması mümkün olmayan başta köpekler olmak üzere sokak hayvanlarının beslenmesi, bakım ve tedavilerini imkanları ölçüsünde düzenli olarak yaptırmaktadır. 

Faaliyetlerimizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden güncel olarak  takip edebilirsiniz.

Dernek kurucuları olarak yıllardır sahipsiz hayvanlar için sahada olan, onlarla birebir ilgilenen gönüllüleriz. Ve sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

 

Işık TALİPOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı